اهواز، کیانپارس، برج تشریفات طبقه 11 واحد 1

روزهای زوج از ساعت 3 الی 7 بعد از ظهر

06133915507
09308919019

سوالات زیر معمولا برای مراجعین مطرح است. اگرسوال شما در اینجا پاسخ داده نشده از طریق فرم ، سوال خود را مطرح نمایید.

توپوگرافی که اصل لغت آن از منشأ علم زمین شناسی گرفته شده به معنای نقشه بلندی و پستیهای سطح قرنیه است.
دستگاه توپوگرافی حلقه های نورانی بر روی سطح قرنیه می تاباند که دستگاه کامپیوتر همراه آن از روی بازتاب شکل این حلقه ها به قدرت انکساری قرنیه در نقاط مختلف قرنیه پی میبرد.
قدرتهای مختلف سطح قرنیه بصورت رنگهای مختلف طراحی و مشخص میشود که باعث سهولت در تشخیص بیماریهای مختلف قرنیه میشود.
انجام توپوگرافی قبل از عمل برای آنست که بیماریهای مختلف بخصوص اگر آستیگماتیسم نامنظم یا قوز قرنیه وجود داشته باشد تشخیص داده شود.

 

خال روی سفیدی چشم قابل برداشته شدن است؛ ولی باید توجه داشت که میزان موفقیت آمیز بودن این عمل به نوع،اندازه و عمق خال بستگی دارد که هنگام معاینه توسط چشم پزشک مشخص می گردد.

نتیجه عمل جراحی در صورتی که دو چشم در یک جلسه عمل شوند یا اینکه هر چشم جداگانه در یک جلسه تحت عمل جراحی قرار گیرد، یکسان خواهد بود. اغلب بیماران راحت ترند که هردو چشم، یک جا عمل شوند.

خیر، هزینه عمل رفع عیوب انکساری (لیزیک یا لازک) برای نمره چشم های مختلف تفاوتی ندارد.

تفاوت اين دو عمل در محل اثر اشعه ليزر اگزايمر به قرنيه است كه در نوع عمل ليزيك(LASIK) اين اشعه پس از لايه برداري از سطح قرنيه كه به ضخامت µ160 انجام مي شود به سطح جديد اصابت ميكند و عمل تراش صورت مي گيرد در حاليكه در عمل لاسك (LASEK) اين مقدار اشعه بدون لايه برداري از قرنيه و تنها پس از برداشتن اپيتليوم سطح قرنيه، به سطح قرنيه اصابت مي كند. هر يك از اين دو عمل در يك سري از بيماران كاربرد بيشتري دارد كه در نزديك بيني هاي بسيار كم (كمتر از 1.25) و نيز در ضخامتهاي كمتر از µ500 كل قرنيه، بهتر است عمل لازک انجام شود و در حالاتي كه شماره عينك از مقدار فوق بيشتر باشد، هر دو عمل كارايي خاص خود را دارد

در عمل های رفع عیوب انکساری چشم مانند لیزیک و لازک، پارامترهایی که باید مد نظر باشد این است که ابتدا باید شماره چشم تثبیت شده باشد. همچنین ضخامت قرنیه چشم نباید کمتر از حد معینی باشد که این مورد هم توسط آزمایش هایی مانند پاکیمتری و توپوگرافی پیش از عمل مشخص میشود ؛ لذا وجود آستیگماتیسم و شماره چشم بالا مانعی برای این عمل نمی باشد.

محل آب مروارید امکان بازگشت ندارد ولی امکان کدورت عدسی وجود دارد که توسط لیزراین کدورت از بین می رود.

بلی. چنان چه ضخامت قرنیه شما مناسب باشد می توانید 3 تا 6 ماه بعد از عمل اول باقیمانده شماره چشم را با عمل مجدد اصلاح کنید. عمل مجدد مشابه عمل اول است و برای بیمار خطر بیشتری نسبت به آن ندارد. البته مواردی وجود دارد که علی رغم باقی ماندن شماره چشم بیمار از دید خود راضی می باشد و صرفاً به قصد صفر کردن شماره چشم تقاضای عمل مجدد را دارد، بدیهی است در اینگونه موارد عمل مجدد علمی و منطقی نمی باشد.

عمل رفع عیوب انکساری(لازک یا لیزیک) پس از پایان رشد انسان و ثابت شدن نمره چشم و حدودا از هجده سالگی روی چشم بیمار انجام می شود

پشتیبانی